Kúpiť ergometer – e-shop

Sprievodca výberom
ergometrov


Ergometer  >  Na čo si dať pozor pri nákupe ergometra z výpredaja alebo bazáru

Na čo si dať pozor pri nákupe ergometra z výpredaja alebo bazáru

Ergometer z výpredaja od solídneho predajca môže byť veľmi výhodnou kúpou. Vzťahujú sa na neho totiž všetky záruky, rovnako ako na tovar s pôvodnou cenou. Iné je to už pri nákupe v bazáre.

Stačí, aby mal ergometer drobnú chybu, pričom je plne funkčný, a už sa zlacňuje o desiatky percent. Niekedy aj takmer na polovicu pôvodnej ceny. A môže to byť napríklad značkový ergometer z minulej sezóny. U väčšiej zľavy je potrebné overiť si kvalitu a záruky obchodu, ktorý vám ju poskytuje. Zľavnený tovar nemusí byť v originálnom balení, prípadne má otvorenú krabicu. To však jeho funkciu nijako nenarušuje a neskracuje to ani dvojročnú záruku.

Možno reklamovať ergometer z internetového bazáru?

Väčšia obozretnosť je nutná pri nákupe použitého tovaru. Každý záujemca by sa mal vopred oboznámiť s jeho podmienkami. Problémom sa môžu stať najmä následné reklamácie veci z internetového bazáru. Bežné reklamácie ako u nového tovaru z obchodu tu uplatniť nejdú, aj keby ich záručná lehota ešte bežala. Predajca sa za vec zaručuje len dobrovoľne. Na vady použitého tovaru vzniknuté po jeho kúpe sa totiž zákonná ochrana nevzťahuje.

U použitého tovaru možno reklamovať len prípadné skryté chyby, prípadne dodatočne žiadať zľavu z ceny, najviac tak vrátenie peňazí. Lehota na žiadosť o nápravu trvá pol roka od prevzatia tovaru. Obchodovanie prostredníctvom bazáru je tak založené na solídnosti.

Dôvody výpredaja či odpredaja ergometrov

Keď sa však zamyslíte nad dôvodmi, ktoré ľudí vedú k predaju ergometrov, aj tu sa vám môže vydariť skvelý kup. Zaujímavá je napríklad pomerne častá kombinácia výpredaja a bazáru - takto sa dá dostať k úplne novým ergometrom z fitcentra, ktoré sa rušia.

Výhodou pre vás môže byť aj to, že je pre niekoho ergometer nevhodný darček. Predajcovi potom nezostáva, než ho výrazne zlacniť, aj keď je úplne nový. Niekto zase cvičenie nestíha, ako napríklad pani, ktorá predáva ergometer v bazáre za menej ako polovicu pôvodnej ceny. Uvádza: "Je použitý iba asi dvadsaťkrát. Kúpila som si ho po pôrode, ale na cvičenie potom neostával čas."

Zdieľajte článokOdporúčame ergometre


Ďalšie novinky

Prepojte ergometer s tabletom, jazdite a bavte sa!

Keď sa ľudia vyjadrovali k tomu, prečo svoj ergometer využívajú nedostatočne, uvádzali väčšinou, že jazda na ňom je neuveriteľne nudná. Niekdajšie stroje mali len obmedzené funkcie. Doba sa však mení priam závratne a súčasné modely toho ponúkajú naozaj veľa.

Sú lepšie bicykle a ergometre, alebo beh?

Mnohé internetové fórum rieši, či je lepšia cyklistika, alebo behanie. Vyjadrujú sa k tomu rekreační aj profesionálni športovci. Isté je, že šport má byť predovšetkým zábavou, a tak by mal byť všestranný.

všetky novinky