Kúpiť ergometer – e-shop

Sprievodca výberom
ergometrov


Ergometer  >  Čo ponúka najnovšia generácia ergometrov

Čo ponúka najnovšia generácia ergometrov

Pravidelný pohyb je nevyhnutný pre udržanie telesného i psychického zdravia. Na jeho zaistenie v pohodlí domova je veľmi žiadaný ergometer. Zoznámte sa s možnosťami najnovšej generácie týchto fitness strojov.

Ergometer je vybavený indukčnou brzdou, ktorá umožňuje dávkovanie záťaže. Je to ideálny trenažér na získanie a udržanie kondície v akomkoľvek veku. Posilní rovnomerne celé telo a uplatní sa tiež pri rehabilitácii. Do správneho tempa vás dostane program riadený pulzom. Tiež dizajn súčasných ergometrov je na vysokej úrovni, takže sa stávajú aj modernými doplnkami interiérov.

Funkčné a pohodlné

Najpredávanejšie ergometre disponujú zabudovanými senzormi v rukovätiach alebo systémom BeltDrive, ktorý zaručuje tichý chod. Podľa užívateľov neruší pri sledovaní TV ani nebudí dieťa. Ergometre si poradia aj s vyrovnávaním nerovností podlahy, sú vybavené ergonomickým sedadlom nastaviteľným vertikálne aj horizontálne a kolieskami pre ľahký transport.

Počítač na ergometri meria zvyčajne čas, rýchlosť, kadenciu, vzdialenosť, spotrebu kalórií a tepovú frekvenciu. Práve možnosť sledovať najrôznejšie hodnoty používatelia toľko oceňujú, či už z hľadiska záujmu, alebo zo zdravotných dôvodov.
 

Zdieľajte článokOdporúčame ergometre


Ďalšie novinky

Prepojte ergometer s tabletom, jazdite a bavte sa!

Keď sa ľudia vyjadrovali k tomu, prečo svoj ergometer využívajú nedostatočne, uvádzali väčšinou, že jazda na ňom je neuveriteľne nudná. Niekdajšie stroje mali len obmedzené funkcie. Doba sa však mení priam závratne a súčasné modely toho ponúkajú naozaj veľa.

Sú lepšie bicykle a ergometre, alebo beh?

Mnohé internetové fórum rieši, či je lepšia cyklistika, alebo behanie. Vyjadrujú sa k tomu rekreační aj profesionálni športovci. Isté je, že šport má byť predovšetkým zábavou, a tak by mal byť všestranný.

všetky novinky