Kúpiť ergometer – e-shop

Sprievodca výberom
ergometrov


Ergometer  >  Ako správne doma cvičiť na ergometri?

Ako správne doma cvičiť na ergometri?

Ergometer je výhodný v tom, že má elektronické ovládanie záťaže, takže sa plynulo prispôsobí vašej aktuálnej tepovej frekvencii. Je ideálny pre rehabilitačné cvičenia a udržanie kondície v akomkoľvek veku. 

Kľúčové je správne nastavenie a funkčnosť stroja. Na dobre nastavenom a funkčnom ergometri vystihnete ideálnu polohu pre vašu postavu, s ohľadom na dĺžku dolných aj horných končatín. Moderné ergometre majú totiž polohovateľné sedadlá a riadidlá.

Začnite rozcvičkou, strečingom. Využívajte predvolené, prednastavené programy a cvičte pravidelne, najmenej 3× týždenne po 20 minútach. Najskôr s menšou záťažou, ktorú postupne zvyšujte. Na záver zaraďte opäť pretiahnutie a uvoľnite svaly.

Základ domácej posilňovne

Posilňovacie cvičenia a relax vás udrží vo fyzickej aj psychickej rovnováhe. Pohyb je prirodzený, a kto stále sedí, koleduje si o najrôznejšie choroby. Nezáleží na tom, aké cvičenie si vyberiete, dôležité je, aby prospievalo telu i duši.

Ako základné vybavenie domácej posilňovne sa odporúča práve ergometer, bežecký pás a veslovací trenažér. Nemá to byť však o veľkých investíciách - záleží predovšetkým na vašej disciplíne a radosti z pohybu.
 

Zdieľajte článokOdporúčame ergometre


Ďalšie novinky

Prepojte ergometer s tabletom, jazdite a bavte sa!

Keď sa ľudia vyjadrovali k tomu, prečo svoj ergometer využívajú nedostatočne, uvádzali väčšinou, že jazda na ňom je neuveriteľne nudná. Niekdajšie stroje mali len obmedzené funkcie. Doba sa však mení priam závratne a súčasné modely toho ponúkajú naozaj veľa.

Sú lepšie bicykle a ergometre, alebo beh?

Mnohé internetové fórum rieši, či je lepšia cyklistika, alebo behanie. Vyjadrujú sa k tomu rekreační aj profesionálni športovci. Isté je, že šport má byť predovšetkým zábavou, a tak by mal byť všestranný.

všetky novinky