Kúpiť ergometer – e-shop

Sprievodca výberom
ergometrov


Ergometer  >  Prečo ergometer magnetic?

Prečo ergometer magnetic?

Pri kúpe ergometru sa stretnete s pojmom magnetic ergometer alebo magnetický ergometer. Čo to znamená?

Pojem magnetický ergometer (alebo ergometer magnetic) vznikol vďaka použitému brzdnému systému ergometra. Magnetický brzdný systém nájdete pri väčšine predávaných ergometrov.

Ako funguje magnetický brzdný systém?

Odpor pri šliapaní vytvára stály magnet, ktorý mení polohu voči zotrvačníku a tým sa mení aj brzdný účinok. Výhodou je tichosť brzdy a dlhá životnosť.

Dokonalejším, ale drahším systémom je indukčná (elektromagnetická) brzda (označovaná tiež ako EMS). Pre bežné domáce použitie stačí rotopéd s magnetickou brzdou, ak chcete investovať do kvality, ergometre s indukčnou brzdou kúpite za viac ako 800 eur.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 18. 1. 2013


Odporúčame ergometre


Ďalšie novinky

Prepojte ergometer s tabletom, jazdite a bavte sa!

Keď sa ľudia vyjadrovali k tomu, prečo svoj ergometer využívajú nedostatočne, uvádzali väčšinou, že jazda na ňom je neuveriteľne nudná. Niekdajšie stroje mali len obmedzené funkcie. Doba sa však mení priam závratne a súčasné modely toho ponúkajú naozaj veľa.

30. 7. 2016

Sú lepšie bicykle a ergometre, alebo beh?

Mnohé internetové fórum rieši, či je lepšia cyklistika, alebo behanie. Vyjadrujú sa k tomu rekreační aj profesionálni športovci. Isté je, že šport má byť predovšetkým zábavou, a tak by mal byť všestranný.

29. 7. 2016

Ako čo najrýchlejšie získať neodolateľné stehná a pozadie?

Ergometre sú neustále vylepšované s cieľom vyhovieť všetkým prianiam používateľov. A kedže sú v súčasnosti pevné stehná a pozadie veľmi žiadané, bol vyvinutý robustný magnetický rotoped-recumbent a veslovací trenažér v jednom.

8. 7. 2016

Ergometre sú dobrou voľbou aj pre užívateľov s vyššou váhou

Pán František uviedol v recenzii, že je priestorovo výrazný človek so 180 kilogramami váhy. Chcel sa však zapojiť do fyzickej aktivity bez toho, aby pri tom ohrozil svoje zdravie. Zvolil recumbent - robustný ergometer - a so svojou voľbou je spokojný.

7. 7. 2016

všetky novinky