Kúpiť ergometer – e-shop

Sprievodca výberom
ergometrov


Ergometer  >  Prečo ergometer magnetic?

Prečo ergometer magnetic?

Pri kúpe ergometru sa stretnete s pojmom magnetic ergometer alebo magnetický ergometer. Čo to znamená?

Pojem magnetický ergometer (alebo ergometer magnetic) vznikol vďaka použitému brzdnému systému ergometra. Magnetický brzdný systém nájdete pri väčšine predávaných ergometrov.

Ako funguje magnetický brzdný systém?

Odpor pri šliapaní vytvára stály magnet, ktorý mení polohu voči zotrvačníku a tým sa mení aj brzdný účinok. Výhodou je tichosť brzdy a dlhá životnosť.

Dokonalejším, ale drahším systémom je indukčná (elektromagnetická) brzda (označovaná tiež ako EMS). Pre bežné domáce použitie stačí rotopéd s magnetickou brzdou, ak chcete investovať do kvality, ergometre s indukčnou brzdou kúpite za viac ako 800 eur.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 18. 1. 2013


Odporúčame ergometre


Ďalšie novinky

Prepojte ergometer s tabletom, jazdite a bavte sa!

Keď sa ľudia vyjadrovali k tomu, prečo svoj ergometer využívajú nedostatočne, uvádzali väčšinou, že jazda na ňom je neskonale nudná. Niekdajší stroje mali navyše len obmedzené funkcie. Doba sa však mení priamo závratne a súčasné modely toho ponúkajú naozaj veľa.

30. 7. 2016

Sú lepšie bicykle a ergometre, alebo beh?

Mnohé internetové fórum rieši, či je lepšia cyklistika, alebo behanie. Vyjadrujú sa k tomu rekreační aj profesionálni športovci. Isté je, že šport má byť predovšetkým zábavou, a tak by mal byť všestranný.

29. 7. 2016

Ako skoro získať neodolateľné stehná a pozadie?

Ergometre sú neustále vylepšované s cieľom vyhovieť všetkým prianiam používateľov. A pretože sú teraz veľmi žiadané pevné stehná a pozadie, bol vyvinutý robustný magnetický rotoped-recumbent a veslovací trenažér v jednom.

8. 7. 2016

Ergometre sú dobrá voľba aj pre cvičencov s vyššou váhou

Pán František uviedol v recenzii, že je priestorovo výrazný človek so 180 kilogramami váhy. Chcel sa však zapojiť do fyzickej aktivity, bez toho aby pritom ohrozil svoje zdravie. Zvolil recumbent - robustný ergometer - a so svojou voľbou je spokojný.

7. 7. 2016

všetky novinky